Antiņu ģimene, kurā izauguši 10 bērni

Antiņi – ģimene, kuras dzīves lielāka bagātība ir 10 bērni un nu jau arī 11 mazbērni, ir viena no Latvijas kuplākajām ģimenēm, kurā mājo neizmērojama mīlestība un cieņa vienam pret otru, dabas doti talanti un pāri visam - ģimeniskas vērtības.

„Latvijā ir ļoti daudz daudzbērnu ģimeņu. Dažas no tām pazīstu arī es. Kaut daļa sabiedrības skatās uz tām skeptiski, tomēr ģimenes, kuras zinu es, ir ļoti laimīgas. Šajās ģimenes viens otru atbalsta, lepojas par sevi un smagi strādā. Tas it nemaz nav viegls darbs. Kuplas ģimenes prasa laiku, naudu, enerģiju, asaras, spēku. Bet tomēr, tas katrā kopā pavadītā mirklī aizmirstas. Es ļoti lepojos, ka nāku no kuplas, 10 bērnu, Antiņu ģimenes,” savās pārdomās dalās ģimenes jaunākā meita Liene.

 

Antiņu ģimenes vecāki - mamma Aelita nāk no Rīgas un tētis Ainārs ir Ķesterciemnieks. Kā zināms, šis ir zvejnieku ciems, un zvejniekciemā dzīvo daudz zvejnieku un zvejnieku dēli, līdz ar to, arī tēva asinīs ir mīlestība pret zvejošanu. Tas viņu atrauj no ikdienas noguruma un mazina saspringumu. Liene stāsta: „Tētim vienmēr patīk tie mirkļi, kad es atbraucu ar ģimeni ciemos, jo tiekam pie gardām kūpinātām butēm vai citām zivtiņām.”

 

Vēl Ainārs aizraujas ar mūziku. Tā, šķiet, būs nodota no paaudzes paaudzei, jo, kā pastāstīja Liene, arī vecmāmiņa reiz dziedājusi folkloras kopā un arī vecmāmiņa nāk no daudzbērnu ģimenes. Ainārs spēlē ģitāru un dzied grupā “Kolēģi”. „Sevi atceroties mazu, vienmēr tētis blakus spēlēja ģitāru. Vai nu trenējoties kārtējai ballei, vai vienkārši padziedāja mammai, vai atpūšoties ar draugiem vai ar ģimeni,” atmiņās dalās Liene.

 

Pēc profesijas Ainārs ir celtnieks un ikviens zina viņa rokrakstu, jo Aināra darbi ir ļoti sīki izstrādāti. Kā stāsta Liene, „viņš ir ļoti sīkumains un neizlaidīs nevienu niansīti un tas, protams, prasa laiku, bet tas ir tā vērts. Tētis mums ir ar “zelta rokām.” Es nespēju iedomāties nevienu lietu, ko viņš nevarētu uztaisīt,” ar patiesu lepnumu par savu tēvu stāsta Liene.

 

Nikolajs no grupas „Kolēģi” par savu laikabiedru un kolēģi saka šādus vārdus: „Apbrīnojama ir Aināra mīlestība pret mūziku. Talants, ko devuši vecāki, nav lieki izniekots.  Skolas gadu aizraušanās ar ģitāras spēli ir pāraugusi nopietnā kaislībā, gandrīz kļuvusi par profesiju. No 1986. gada darbojas ansamblī „Kolēģi”. Kopā pārējiem ansambļa dalībniekiem izbraukāta visa Latvija, spēlējot dažādu paaudžu pasākumos un godos. Ir pabūts arī  Vācijā, kur „Kolēģi” sniedza koncertu kopā ar Engures jauniešu deju kolektīvu. Spilgts autodidakts, kurš ne dienu nav mācījies mūzikas skolā. Prieks, ka savu mīlestību pret mūziku ir nodevis arī bērniem.”

 

Mamma Aelita ir ar milzīgu saules siltuma piepildītu sirdi. Jaunībā strādāja par audzinātāju bērnu dārzā Rīgā, bet tagad ir auklīte vietējā Engures bērnudārzā. Liene pastāstīja, ka mammai patīkot ziedi. Īpaši sirdij tuvas ir rozes un arī puķuzirnīši.
Agrāk Aelita spēlēja kokli. Tagad, atpūšoties, labprāt padungo tētim kādu meldiņu līdzi. „Mamma mums ir lieliska!” saka meita Liene. Ik reiz, braucot prom no vecāku mājām, vienmēr neliels rūgtumiņš sēžot iekšā. Un tas ir saprotams, jo Ķesterciemā aizvadīta visa viņas bērnība.

 

Aelitas darba biedri viņu raksturo kā atsaucīgu, izpalīdzīgu, līdzjūtīgu, pacietīgu, sirdsgudru un sirdssiltu cilvēku. „Viņa nekad neatteiks un vienmēr palīdzēs, bet pašai palīdzību lūgt ir grūti un pieņemt to ir vēl grūtāk.”

Antiņu ģimene ir īpaši godināma arī par rūpēm par savu jaunāko atvasi Raivi. Raivis ienāca Antiņu ģimenē, kad viņam bija tikai 3 gadi. Raivis nu jau ir 12 gadus jauns, aktīvs un sportisks vīrietis, aktīvi piedalās sacensībās Stirnbuks, kur bieži ir paveicies loterijās un laimētas vērtīgas balvas. Kā stāsta māsa Liene „Nu jau mūsu sirdīs Raivis ir kā jebkurš no brāļiem. Mīlēts, pieņemts un, šķiet, arī ļoti laimīgs.” Kā pastāstīja Liene, Raivim patīk mazi bērni un viņš labprāt ar tiem padzīvojas un aprūpē, ja nepieciešams. Raivis šobrīd mācās Engures vidusskolā. Kādu laiku mācījies arī Engures Mūzikas un mākslas skolā, kokapstrādē. Labprāt palīdzot tētim jaukšanas un celšanas darbos.

 

Antiņu ģimene ir bagāta ar septiņiem dēliem un trim meitām. Viņu vienojošais elements ir mūzika, sports un darba tikums.

Jānis un Ainārs, kā māsa Liene uzsver, daudzas lietas darot kopā un viņus ļoti vieno sports. Jānis mācās par lauksaimniecības tehnikas mehāniķi un Ainārs mācās par mežapstrādes tehnikas mehāniķi. Abi spēlē florbola komandā “Engures korsāri”.
Abi brāļi ir pabijuši 4 gadus Igaunijā, piedalījušies Latvijas čempionātā florbolā. Tāpat arī kādu laiku abi skrēja Stirnbukā. Brīvajā laikā viņi aktīvi spēlē volejbolu. Abi spēlējuši volejbolu arī Austrijā un Jaunatnes olimpiādē, un joprojām brauc arī uz sporta spēlēm mazajos ciematiņos. Ainārs Ogres tehnikumā trenē arī citus volejbolā. Aināram vēl sirdij tuva ir mūzika. Mācījies Engures mūzikas skolā, sitaminstrumentos - bungas. Bet šobrīd brīvajā laikā mājās apgūst ģitārspēli un dzied. Neilgu laiku spēlēja pašu izveidotā grupā.

 

Mārtiņš Gūtmanis Jāni Antiņu raksturo ar trim vārdiem: sportisks, atbildīgs un strādīgs. „Jānis ir viens no jauniešiem, kas rūpējas par kārtību Ķesterciema sporta laukumā, lai pašam un citiem būtu prieks sportot sakoptā vidē. Nopļaut zāli, savākt citu atstātu drazu, būt pirmajam klāt stadiona sakopšanas talkās, uz to Jānis nav jāskubina!” teic Mārtiņš.

 

Gints ir labs vīrs savai sievai un tētis abu meitiņai. Gints arī ar sportu ir uz Tu un vairakkārt ir skrējis Stirnbukā. Tāpat arī ir piedalījies rogainingā Latvijas čempionātā, 24h distancē. Tas esot bijis liels pārbaudījums, zināja teikt Liene. Tāpat kā daļai no ģimenes, arī Gintam ir tuva mūzika. Pašmācības ceļā iemācījies ģitārspēli. Tāpat kā citi brāļi arī Gints mācījās Engures Mūzikas skolā, spēlēja bungas un marimbu. Gints savā būtībā ir liels dabas piekritējs. Izmācījies par kokapstrādes speciālistu un šobrīd strādā par lāzeru iekārtas operatoru.

 

Ginta sieva Kristīne par Antiņu ģimeni:

„Man viņi ir tāda ģimene, kādai ir jābūt ģimenei vai vismaz kādu es esmu iztēlojusies. Atbalsta viens otru, regulāri satiekas, svin kopā svētkus. Māja Ķesterciemā vienmēr ir vieta, kur visiem sanākt kopā kaut uz tējas tasi, tā ir vieta, kur smelties mieru, mīlestību un enerģiju.”

Brāli Uldi Liene raksturo kā strādīgu vīrieti. Uldis izmācījies par namdari un viņam tāpat kā ikvienam patīk pavadīt brīvo laiku atpūšoties. Arī Uldis kādu laiku bija aizrāvies ar sportu.

Brālis Māris un Armands, abi ir brīnišķīgi tēvi, vīri un brāļi. Māris pēc profesijas ir elektriķis. Mārim arī mūzika ir nozīmīga un sirdij tuva un viņš spēlē ģitāru. Patīk pastaigas ar ģimeni un atpūsties pie dabas. Armands ir celtnieks. Brīvajā laikā viņam patīk sportot – īpaši mīļš orientēšanās sports, piedalījies arī Stirnubukā. Kopā ar brāli Gintu startēja rogainingā 24h garā distancē. Brīvajā laikā bauda laiku kopā ar savu ģimeni.

Abas māsas - Agrita un Agnese ir brīnišķīgas mammas saviem bērniņiem. Agrita strādā par ir datora operatori. Brīvajā laikā cītīgi priecē savu ģimeni ar gardiem ēdieniem. Kopā pavada laiku atpūšoties pie dabas vai ar draugiem. „Ja ir iespēja ko jaunu pamēģināt, tad Agrita noteikti šo iespēju izmēģinās,” stāsta Liene. Agnese, savukārt ir 3 bērnu māmiņa. Izmācījusies par pārtikas tehnologu. Agnesei patīk ceļot kopā ar savu ģimeni.

Jaunākā māsa Liene Rutka ir daudzbērnu māmiņa, kura audzina divas meitiņas un dēliņu. Kā Liene pastāstīja par sevi, viņa ir mācījusies Engures mūzikas skolā, kur pabeidza vijoļspēli. Mācības ilga 9 gadus un pa to laiku Liene arī nedaudz apguva kokles spēli, pašmācības ceļā ir iemācījusies arī ģitārspēli un klavieres. Vēlāk Liene mācījusies Rīgas mūzikas internātvidusskolā. Viņas sirdslieta ir dziedāšana, dziesmu rakstīšana, ko var redzēt arī viņas profilā sociālajos tīklos, kur viņa bieži muzicē kopā ar savām atvasēm. Liene arī bieži tiek aicināta dziedāt, spēlēt kādā pasākumā, koncertā, kāzās vai jubilejā. Skolas laikā viņa dziedāja korī. Kad paaugsies mazie, mērķis ir studēt mūzikas pedagoģiju, vai arī iegūt mūzikas terapeita izglītību. Lienes Sapņu darbs ir kļūt par mūzikas terapeiti bērniem ar invaliditāti.

 

Par savas kuplās ģimenes tradīcijām Liene teic:

„Ģimenes tradīcijas mums nav, jo kopā pilnīgi visiem reizē sanākt ir diezgan grūti, katram ir savi darbi. Vienam darbs, otram kāda ekskursija iekrīt, vai koncerts, kāds būvē māju. Un tādos mirkļos mēs viens otru atbalstam. Brāļi un tētis kopā ir lieliska komanda, jo zinoši vienā jomā un viens otru papildina ar padomiem. Mēs satiekamies svētkos - Jāņos, Ziemassvētkos, vecāku jubilejās, Lieldienās, bet arī tad ne vienmēr visiem izdodas sanākt kopā. Kopā biežāk sanāk satikties nedēļas nogalēs. Īpaši vasarā, kad gribas tikt arī uz jūru. Un tās reizes, kad sanākam kopā ir ļoti jautras un smieklu pilnas. Sarunas raisās viena pēc otras. Mūsu ģimenē galvenais ir cienīt vienam otru. Mums ir labi arī ja retāk sanāk satikties, jo galvenais ir kopā būšana. Šobrīd vecākiem aug 11 mazbērni. Mirklis kad pilnīgi visi sāks skriet būs patiešām fantastiski!” stāsta jaunākā māsa.

 

Engures vidusskolas skolotāja Ina Puzanova par Antiņu ģimeni:
„Ainārs ir savas dzimtās vietas patriots no matu galiņiem līdz papēžiem. Cieņu un mīlestību pret dzimto vietu un cilvēkiem apkārt ir iemācījis gan saviem bērniem, gan audžu dēlam Raivim. Ainārs ir izpalīdzīgs un sirsnīgs cilvēks. Satiekoties ar pazīstamu cilvēku vienmēr  painteresēsies, kā uzrunātajam klājas. Nav svarīgi, vai tas gados vecs vai jauns.
Apskaužama ir viņu abu pacietība darbojoties ar bērniem, jo īpaši ar jaunāko ģimenes locekli, audžudēlu Raivi, kurš prasa īpašu uzmanību un sapratni. Kā vecāki, viņi vienmēr ir bijuši atvērti sadarbībā ar skolu, ļoti izpalīdzīgi. Gandrīz visi Antiņu bērni ir mācījušies Engures vidusskolā. Lai arī katrs no viņiem ir citādāks, tomēr ir viena īpašība, kura piemīt visiem – pieklājība un cieņa pret pieaugušajiem. Izaudzināt bērnu par cilvēku nav viegli, un tas nav vienā dienā paveicams, bet Antiņi  to ir izdarījuši godam,” no sirds par Antiņiem izsakās skolotāja Ina Puzanova.

 

Par Antiņu ģimeni priecājas un ar viņiem lepojas ķesterciemnieki, engurnieki un daudzi apkārtējie ļaudis. Arī Engures novada Dome lepojas ar Antiņu ģimenes tikumu, vērtībām un cilvēkmīlestību pret visu apkārtējo pasauli. Mēs ticam, ka tieši šī ģimene ir pelnījusi nest Latvijas goda ģimenes titulu.